SON DAKİKA

Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ‘ dan BAH Darıca Hastanesi‘ ne Anlamlı Ziyaret
Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ‘ dan BAH Darıca Hastanesi‘ ne Anlamlı Ziyaret
14:10
4 Nisan 2024

Açılışına günler kala , düzenlediği lansman iftar programlarıyla birçok önemli konuğu ağırlayan BAH Darıca Hastanesi’ ni bugün Kocaeli Milletvekili Sayın Cemil Yaman ziyaret etti. 
BAH Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yakup Yönten ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nilgün Yönten, BAH Darıca Hastanesi Genel Müdürü Tayfun Mercan hastane turunda bizzat Kocaeli Milletvekili Sayın Cemil Yaman ‘a eşlik ettiler.
Yüksek teknoloji cihaz parkuru ve akıllı bina mimarisi ile tasarlanan hastaneyi gezen Sayın Cemil Yaman , bölgeye kazandırdıkları bu sağlık yatırımı ve istihdam imkanlarından dolayı  BAH Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yakup Yönten‘e hayırlı olsun tebriklerini iletti.
BAH Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yakup Yönten ; hasta hizmetinin lansman iftarları akabinde başlayacağını belirterek  Sayın Cemil Yaman ‘ a açılış öncesi bu anlamlı ziyareti için teşekkürlerini sundu.

BAH Darıca Hastanesi hakkında 

Sağlık sektöründe 28 senedir  hizmet veren Büyük Anadolu Sağlık  (BAH ) Grubu ‘ nun üçüncü büyük hastanesi   BAH Darıca , 20.000 metrekarelik alanda akıllı bina mimarisi ile  tasarlanmış olup  ;  teknik altyapısı , üst düzey teknolojisi ve tüm branşlarda uzman profesyonel kadrosu  ile bölgede yeni bir referans  merkezi olmayı hedefliyor. 
Hasta konforunun ve mahremiyetinin ön planda tutularak tasarlandığı 150 yatak kapasiteli hastanede tüm branşlarda , 1’ i hibrit olmak üzere toplam  7 ameliyathane , 3. seviye erişkin ve yenidoğan  yoğun bakım üniteleri ile yurtiçi ve yurtdışından  geniş bir hasta portföyüne hizmet verilmesi planlanıyor.

Akademik Kadro
    Tam kapasiteyle çalışmaya başladığında 450-500 kişiyi istihdam edecek olan BAH Darıca akademik kadrosunu da genişletiyor.
2016-2020 yıllarında Konya Selçuk Üniversitesi ‘ nde rektörlük görevi yapan Prof. Dr. Mustafa Şahin‘in akademik direktörlüğünü  ;  Kocaeli eski İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney ‘ in de  başhekimliğini üstlendiği BAH  Darıca  Hastanesi yurtiçi ve yurtdışından sağlık kuruluşları ve üniversiteler ile yaptığı kapsamlı  işbirliği anlaşmalarıyla akademik ve sağlık alanında birçok açılımı hedeflemektedir.
Alanında uzman profesyonel hekim kadrosu ile bariatrik ve metabolik cerrahi (obezite ve diyabet cerrahisi ) , onkolojik cerrahi (kanser cerrahisi) , beyin ve omurilik cerrahisi , mikro cerrahi başta olmak üzere tıbbın birçok alanında  özellikli ameliyatların yapılabileceği bir hastane olan BAH  Darıca Hastanesi verdiği sağlık hizmetini ülke genelindeki hastalara yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.
   Uzun yıllar Samsun ‘ daki hastanelerinde yurtdışı sağlık turizmi çalışmalarına ağırlık vermiş olan BAH Grubu , bu alanda edindiği tecrübe ve bilgi birikimini   Darıca ‘ da,  yeni hastanesinde geliştirmeyi   planlıyor. 

Sağlık Sektöründe Yapay Zeka
   Son yıllarda dünyada çeşitli alanlarda kullanılan yapay zeka teknolojisini, hastalara daha özel hizmet sunabilmek adına iş geliştirme programlarına dahil eden hastane , yapay zeka alanındaki gelişmeleri de yakından takip ederek, sağlık hizmetleri sunumuyla birleştirmeyi planlıyor.

Etiketler:
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorum
Darıca
Gündem